Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Naše dny v MŠ

PŘEJEME KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

 

ČERVEN

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM 

Návštěva lesoparku Klimkovice

Některé děti měly možnost se třídou květinka navštívit lesopark Klimkovice. Kde po naučné stezce rešily různé úkoly, poslouchaly zvuky lesních zvířat, pozorovaly lesní přírodu a prolézaly přírodní herní prvky.

http://msadamusova.rajce.idnes.cz/Lesopark_Klimkovice/

 

DUBEN

DEN ZEMĚ

Tradniční oslava DNE ZEMĚ proběhla na zahradě. Kde pro děti byly připravené stanoviště s úkoly. Po splnění a nasbírání razítek čekala pro děti odměna

http://msadamusova.rajce.idnes.cz/DEN_ZEME_2018/

 

Týden plný pokusů

S dětmi jsme vyráběli sopku, domácí máslo a experimentovali s přírodními barvami.

http://msadamusova.rajce.idnes.cz/Pokus_-_sopka/

 

http://msadamusova.rajce.idnes.cz/Vyroba_domaciho_masla/

 

Třídní soutěž ve skládání parket na čas

V dubnu proběhla třídní soutěž ve skládání parket na čas (hejného matematika v předmatematické gramotnosti předškolních dětí). V naší třídě vyhrál z kluků Tadeáš a holek Ažbětka. Ti se pak utkali s klukem a holkou ze tříd ryba a medvěd s nejlepším čase ve skládání. To se odehrálo na zahradě za velké podpory kamarádů ze tříd.

http://msadamusova.rajce.idnes.cz/Finale_-_skladani_parket_na_cas/

 

Beseda s policicí - doprava

Knihovna

Adélka narozeniny

Sofia narozeniny

BŘEZEN

Velikonoční pomlázka

Jako každý rok proběhla ve školce velikonoční pomlázka. Kluci se naučili koledu, kterou pak odřikávali při šlehání všech holčiček ve školce. Za to od nich si vykoledovali sladkou odměnu.

 

Planetárium

Opět jsme měli možnost navštívit Planetárium. Po shlédnutí expozic Planetária jsme viděli pohádku o Červené Karkulce babičinném dalekohledu.

Lyžařský kurz

Některé děti se zúčastnily týdenního lyžařského kurzu ve SKI AREÁLU BÍLÁ.

http://msadamusova.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_kurz_-SKI_AREAL_BILA_5.-9.3._2018/

 

Adámkovy narozeniny

Všichni jsme společně oslavili Adámkové narozeniny. Popřáli jsme a zazpívali mu písničku.

 

Lesní školka

 

Beseda s policií - Honzíkova cesta do neznáma

Děti se dozvěděly jak se mají chovat k neznámým lidem, co mají dělat, když se ztratí a také byly hravou formou poučeny o bezpečném kontaktu se zvířaty. Po jednotlivých tématických celcích strážníci nacvičili chování dětí pomocí modelových situací a děti aktivně zapojili do jednotlivých scének. Cílem bylo, aby  děti získaly důvěru k uniformě a v případě potřeby dokázaly požádat o pomoc strážníka městské policie nebo policistu.

 

Předškoláček - hrajeme s iPadem

 

ÚNOR

Karneval

Ve středu 7.2. proběhl v naší MŠ karneval. Již od rána se ve třídě tancovalo, zpívalo, kreslilo a veselilo.

Po svačince proběhla promenáda v kostýmech po celé školce. Nakonec k nám přivítaly děti ze třídy Květinka  a to  teprve začal ten pravý karneval! Soutěžili jsme ve dvojicích v těchto disciplínách: "Poletujícící balónek","Nošení míčku na lžíci", "Zavazování úzlů" a "Tanec ve dvojicích". Za tyto disciplíny si odnesl krásné 3. místo Víťa, druhé místo Anička Č. a Martin K. a první místo Eliška K. a Sárinka.

Dále jsme řešili na interaktivní tabuli různé karnevalové úkoly, tancovali na Míšu. Samozřejmě nechybělo občerstvení.

Celý karnevalový den si děti náramně užily a nakonec si kromě zážitků odnesly i diplom za krásný karnevalový kostým.

            

             

             

             

               

              

                

               

                

 

Klárinčiny narozeniny

Po dlouhé době proběhla v naší třídě oslava narozenin. Tentokrát slavila Klárka šesté narozeniny.

Všichni jsme ji popřáli a společně zazpívali písničku.

 

Leden 2018

Předškoláček

S dětmi pravidelně navštěvujeme ZŠ Lukášova, kde absolvujeme klub "Předškoláček". Děti mají tak možnost systematicky, efektivně a zábavnou formou se seznámit prostředím školy, který jim později umožní usnadnit vstup do školy.

 

Pohádkové kreslení s A. Dudkem

Navštívili jsme K-Trio, kde na nás čekal p. A. Dudek s interaktivní zábavnou show, při které netradiční formou dětem představil klasické české pohádky. Děti (nejen ony) se staly přímými účastníky pohádek...

 

 

Hrátky ve sněhu

Konečně napadlo trochu sněhu! Hned jsme vyrazili ho prozkoumat. Hráli jsme hry, koulovali a pokoušeli se postavit sněhuláčky. Už se těšíme na další sněhovou nadílku.

 

Prosinec

Vánoční nadílka v MŠ

Ve středu 20. prosince čekalo na děti, poté co si společně s dětmi z ostatních tříd u stromečku v hale zazpívaly koledy, příjemné překvapení v podobě vánoční nadílky, která na ně čekala pod stromečkem. Děti dostaly spoustu nových hraček, s kterými si po celý den hrály.

 

 

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

 Ve středu 13.12. v rámci akce "ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY" se děti sešly u terasy třídy Hříbek, kde společně zazpívaly některé známe koledy. Malé pěvce doprovodil hrou na klarinet učitel ze Základní umělecké školy Leoše Janáčka. K našim malým zpěváčkům se přidali i rodiče a děti z ostatních tříd.

Celé zpívání jsme zakončili zapálením prskavek, kdy jsme si ještě jednou zazpívali Vánoce, Vánoce přicházejí...

Pro naše šikovné zpěváčky, nechal starosta Ostrava - Jih, který se k zpívání koled připojil, sladkou odměnu.

Videozáznam z našeho zpívání:

https://www.youtube.com/watch?v=1rOVb3CY_jg&t=121s

fotografie zdroj:

https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-temer-tri-tisice-hlasu-zpivaly-koledy-20171213.html

 

 Pavel Novák - "Od čerta k Ježíškovi"

Jaké jsou vánoční zvyky u nás a ve světě? To jsme se dozvěděli na představení v KD Ostrava, kde nám Pavel Novák zazpíval.

 

Mikulášská nadílka

Dne 6.12. do školky zavítal Mikuláš, čert a anděl. Poté, co jim děti, v kostýmech čertů a andělů, zarecitovaly básničky, nadělila jim tato trojice balíčky se samými dobrotami.

 

Návštěva K-TRIA "Zimní příhody včelích medvídků

Den před Mikulášskou nadílkou jsme měli možnost shlédnout zimní pohádku "Zimní příhody včelích medvídků".

 

Listopad

Planetárium

Na konci listopadu jsme navštívili Planetárium, kde nás dva sverázní kamarádi beruška Dolores a světluška Mike zavedli do světa živé přírody a vyprávěli nám příběh o životě stromů.

Po shlédnutí příběhu jsme měli možnost si prohlédnout různé expozice planetária...

 

Hrajeme si s pohádkou

V našem týdenním bloku jsme měli možnost prožít pohádkové dny.Téma pohádek nás provázelo všemi činnostmi, avšak nejvíce jsme si oblíbili ty dramatické. Zahráli jsme si například pohádku "Boudo, budko".

 

 

Laurinčiné narozeniny

Opět jsme měli oslavu! Laurinka měla páté narozeniny. Poté, co jsme ji popřáli, jsme si pochutnali na dortu ve tvaru medvíka.

 

Víťové narozeniny

Víťa slavil páté narozeniny! Všichni jsme mu popřáli a pochutnali si na dobrotách, které nás donesl.

 

Lesní školka - Bělský les

V pátek 10.11. navštívili některé děti společně s dětmi z Květinky lesní školku v Bělském lese. Kde nás přivítal lesník Pavel, který nás provedl krásami lesa. Měli jsme možnost poznat les všemi smysly.

Poté, co jsme se nasvačili, jsme měli možnost si prohlédnou expozice vycpaných zvířat, kdy nám pan Pavel o každém zvířeti něco pověděl.

To celé jsme zakončili prolézáním přírodních prvků na zahradě a návštěvou mini zahrady s bažanty.

 

Halloweenský rej

Náš týdenní plán, kdy se děti seznámily s tradicemi a zvyky Halloweenu prostřednictvím hudebně pohybových činností, výtvarného tvoření a jiných aktivit, jsme zakončili HALLOWEENSKÝM REJEM.

Již ráno děti přicházely v maskách, popřípadě paní učitelka (ten den jako hlavní čarodějnice) dopomohla správným líčením. Jsme se společně přivítali a hádali jsme, kdo za jakou tajemnou bytost přišel. Zacvičili, zatancovali jsme si a hned po svačince jsme přivítali děti ze třídy Květinka, kteří s námi společně pokračovali v halloweenském reji.

Ve dvojicích jsme plnili různé úkoly - skládali jsme roztříhané dýně, na interaktivní tabuli opakovali čísla od 1-10 a přiřazovali správný počet dyní k daným číslům. Ve dvojicích jsme tancovali, abychom to neměli tak jednoduché, museli jsme mezi sebou udržet míček. Také jsme chytali létající polštář, který létal po celé herně. Tančili jsme na tématické písně, shlédli pohádku a zároveň jsme se občerstvovali dobrůtky, které naše maminky připravily.

Celý rej zakončila čarodějnice uvařením kouzelného lektvaru, které jsme raději neochutnali, jinak bychom se proměnili v zelené ropuchy.

Každý jsme si odnesli nejen dobrou náladu, ale i diplom za krásný halloweenský kostým a k tomu balíček s dobrůtky.

 

 

 

 

 

 

Svět techniky

Hned první listopadový den jsme navštívili Svět techniky - program "Geometráček".

V průběhu programu děti zjistily, z jakých geometrických tvarů se skládají věci kolem nás, naučily se je rozpoznávat, pojmenovat a v rámci procvičení pomohly postavit zbořený domeček. Objevily, co se skrývalo v kouzelných krabičkách a oblékly Geometráčka do nových šatů.

Také měly možnost navštívit i expozici Dětský svět, kde se mohly vyřádit.

 

Říjen

Podzimní dílny

Tradiční podzimní dílny se tentokrát nesly v Halloweenském duchu. Rodiče společně s dětmi vyráběli dýňové svícinky a malé duchy. Atmosféra byla podzimní, přátelská. Všem se výrobky velice povedli.

 

K-TRIO "Dobrodružství na ostrově Čičidžuma"

Navštívili jsme K-TRIO, kde jsme shlédli interaktivní pohádku s písničkami, kde se malá Natálka dostala na tajemný ostrov, kde byl ukrytý obrovský poklad.

Dětem se pohádka velice líbila.

 

Práce s knihou

Úkolem výchovy k literatuře je kultivovat citové a estetické vnímání dětí, inspirovat je k estetickým aktivitám, vytvářet u dětí zájem o literaturu a vztah k slovesnému a ilustračnímu umění.

 

Babí léto na zahradě

jsme poznávali nejen ve školce, ale i na zahradě.

 

Babí léto ve školce

jsme poznávali les všemi smysly.

 

K-TRIO "O HLÁSKOVI A PÍŠŤALCE"

Navštívili jsme K-TRIO, kde jsme shlédli hudební pohádku s použitím muzikoterapeutických hudebních nástrojů a technik celostní muzikoterapie dle PaeDr. L. Holzera. V programu byly fáze pasivní muzikoterapie, kdy děti poslouchají a relaxují i prvky aktivní muzikoterapie s aktivním zapojením dětí do zpěvu, pohybu a hry na hudební nástroje. Děti se seznámily s tradičními hudebními nástroji našich předků, jejich zvukem a působením na lidské tělo.

 

K-TRIO "Kouzlo rytmů"

S dětmi jsme navštívili zážitkový program v K-TRIU. Kde děti bubnovali na africké bubny - nácvik  koncentrace a koordinace pravé a levé ruky (zapojení a propojení pravé i levé mozkové hemisféry). Podtržení důležitosti každého jednotlivce, podpora naslouchání a spolupráce ve skupině. Děti zvládly jednoduché rytmy a polyrytmy. Zažily kontakt s přírodními materiály a jejich zvukem. Seznámily se s africkou kulturou. V programu byly zahrnuty prvky multikulturního vzdělávání, hudební výchovy a muzikoterapie.

 

Září

 

Vaškův svátek

I Vašíkovi jsme přáli k jeho svátku.

 

Valinčiny narozeniny

Oslavy neberou konce. Opět jsme měli oslavu - slavila Valinka!

 

Narozeniny Elišky S.

Hned po Martínkovi jsme opět slavili. Tentokrát měla narozeniny Eliška. Také jsme její narozeniny pořádně oslavili.

 

Narozeniny Martina K.

Sotva jsme se přivítali v novém školním roce a už jsme tu měli oslavu - oslavu Martínkových narozenin.

Všichni jsme mu popřáli a společně jsme je oslavili.

TOPlist